Kolor roku 2018 – buntowniczy , ekspresyjny Ultra Violet

Co roku Instytut PANTONE ma kolor przewodni, który przez najbliższe 12 miesięcy zdominuje modę, sztukę, dekoracje wnętrz, czy meblarstwo. W roku 2018, oficjalnym kolorem został głęboki, nasycony, prowokujący odcień fioletu o określi Ultra Violet (znany i jak Pantone 18-3838).
Niezwykła oryginalność koloru Ultra Violet polega na bieżącym, iż istnieje wówczas barwa znacznie rzadko znajdowana w przyrodzie. W przeszłości uzyskanie tego odcienia było bardzo wartościowe i wysoce ważne, stąd kolor ten zamówiony był całkowicie dla wyjątkowych głów i na jedyne okazje.


Mieszkamy w przebiegach, które pragną fantazji i wyobraźni. Istnieje wówczas wzór twórczej inspiracji, który stanowi wart dla koloru Pantone 18-3838 Ultrafioletu, opierającego na niebieskim odcieniem fioletu, który umieszcza swoją istota i potencjał na znaczniejszy poziom

Leatrice Eiseman, dyrektor Instytutu Pantone.

Kolor zmiany?

Walor dawny i kulturowy nadał barwie Ultra Violet zabarwienie intrygujące, interesujące a zarazem magiczne. Z kolei mistyczne przesłanie fioletu nawiązuje do dusz człowieka, wyższej wytrzymałości świadomości, poszukiwania siebie. Intrygujące stanowi zarówno odniesienie do kosmosu, nieskończoności, do obecnego co ciągle nie odkryte – np. innowacyjnych metodzie. Reasumując inny kolor Pantone z pojedynczej cechy jest kolorem skomplikowanym, prowokującym, a dodatkowo jest zestawem przemyślanym – celowym. To zasadna zareaguj na porządki w jakich przypadło nam mieszkać. Kreatywność, pomysłowość, rozwój własny – ostatnie jest więc, czego pragniemy w swym współczesnym świecie.
Jeżeli pracuje o aranżację pomieszczeń toż trzeba przyznać, że kolor aktualny trwanie się wyzwaniem dla nie jednego projektanta. Prawdziwym dowodem będzie stylizacja salonów, sypialni i kuchni dokładnie spośród przed w wagi głównej. Ozdoby do domu, które będą współgrać z Ultra Violet więc także nie łatwy orzech do zgryzienia.

Jak zastosować ultrafiolet w analizie?

Należy zaznaczyć, że wszelki którykolwiek spośród wyglądów ultrafioletu, to wybór bardzo silny. Stanowi więc kolor skierowany dla mieszkańców pewnych siebie, lubiących łamanie stereotypów, poszukujących odważnych rozwiązań. Ponieważ z pełną gwarancją nie stanowi wtedy ton dla wszelkiego gościa a jakiegokolwiek miejsca – w ograniczonej przerwy jego obecność może przytłaczać. Tylko dobrze użyty, dobrany, nada wnętrzu elegancji i wyrazistości. W których mieszkaniach świetnie sprawdzi się kolor roku 2018? Pasuje również do salonu kiedy także do sypialni. Chcesz osiągnąć niesamowity efekt? Pamiętaj, że ustalając się na jego obecność w znane okolice warto, podzielić jego ukojenie i charakter na kliku elementach. Wielu łatwiej dobrać dekoracje wnętrz, niewielkie dodatki, jako dekoracje na granicę lub poduszki w ostatnim tonie, niż wykorzystać go na pełniejszych powierzchniach. Więc wartościowa alternatywa dla osób nieco mniej odpornych 🙂

Czy kolor ultrafiolet lubi towarzystwo?

Aby dekorowanie tą barwą stało się prostsze Insytut Pantone przygotował 8 gam kolorystycznych, z którymi ultrafiolet harmonizuje doskonale. Dowolności mamy mnóstwo, wszystko oczywiście tak zależy z systemu własnego wnętrza, a i własnych preferencji. Kolor fioletowy ceni się z beżami, szarościami, bielą – dla jakich liczy dobry kontrast. Lubisz system Boho? I co napiszesz na połączenie ultrafioletu z jasnymi czerwieniami, kolorem bordo i zielenią? Ważne, by wybór był słuszny z Twoimi preferencjami oraz potrzebami. Budynek przede każdym podaje do życia, oraz nie tylko do podziwiania. Moda, style więc jakieś, przecież najważniejsze jest Twoje nastawienie i komfort życia w konkretnym mieszkaniu. To Ty decydujesz jakie połączenie wybierzesz 🙂

Ultrafioletowe dekoracje do zamku

Dla współczesnych, jacy nie mają nadziei użyć go w znaczniejszym formacie znakomitym rozwiązaniem będą suplementy. Znacznie szybko będzie dobrać dekoracje wyposażeń w ostatnim odcieniu. Jeśli wolisz wysłać swojemu byciu nutkę magii i dodatkowo pazura, to perfekcyjnym programem będzie wykorzystanie fioletowego wyrazu w roli dywanu, poduszek, firan, typów na tapecie. Idealnie sprawdzą się i dekoracje na granicę w odcieniu ultrafioletowym – to błyskawiczny recepta na życie wnętrza.
Chcesz ożywić białe granice w miejscowym zakładzie? I co rzekniesz na plakaty z kolorem ultrafioletowym? Toż mocno autorskie i eleganckie rozwiązanie.
Plakat z autorską grafiką Serce botanic -ta dekoracja to wielka perełka dla wszystkich fanów motywów botaniczno-biologicznych. To fascynujące serce o regularnej, niezwykle energetycznej kolorystyce fioletu i surowi ożywi wyposażenie nie jednej „nudnej” ściany. Lubisz lokum w sposobu Urban Jungle? Ten plakat stanowi dla Ciebie!
Dla tychże dziewczyn, które podają skandynawskie minimalistyczne wnętrza, bliższe sercu prosto będą szczęśliwsze kolory ultra fioletu. Plakat Scandinavian mountains To niezwykłe połączenie grafiki i finezyjnej górskiej typografii. Góry noszą w sobie niezwykłą moc, spacerowanie po nich wtedy szeroka medytacja z krwią. Taki plakat przywoła wspomnienia, zmotywuje do następującej wyprawy, a przede każdym zaprosi miłe wspomnienia dając nas w relaksacyjny stan.

Warto zaszaleć z dzisiejszym kolorem Pntone 2018 roku ponieważ jego wieloznaczna symbolika potrafi liczyć sporo odsłon. Wszystko zależy z waszej interpretacji. Niech ta barwa zbliżająca się innowacyjnością, rozwojem prywatnym oraz racjonalnym myśleniem. Niech będzie znakiem duchowości i składa wszystkich, zamiast dzielić. Potrzebujemy świeżego spojrzenia, otworzenia się na aktualne, co pewne, uchylenia ludzkich serc.

Szukasz pomysłu na celebrację swojej dziedzinie? Zapraszamy naposterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *